Jdi na obsah Jdi na menu
 


Učivo 1. ročník

9. 12. 2007

1. HODINA

Vítejte na první hodině kouzelných formulí no proslov vynecháme a rovnou k učivu....

Učivo budeme dávat do skupin

1. skupina se nazývá:KOUZELNÉ PŘEDMĚTY

Takže podtím si asi vybavíte hodně jako první probereme:NEVIDITELNÝ PLÁŠŤ

                   PŘENÁŠEDLA          

                    KRBY,LETAX

                neviditelný pla´šť-

asi všichni víte že slouží k tomu aby člověka který se do něj zahalí učinil neviditelným má ale ty chyby že ne vždy se pod ním člověk udrží a také může být odhalen když ho zněj někdo strhne ne každý však dokáže zastírací formuli takže používá raději plášt

Neviditelný plášt má stříbřitou barvu a vyrábí se nejčastěji model na dospělého muže.

             přenášedla-

Dalo by se říct velmi rychlí dopravní prostředek slouží k přemistění z místa na místo používají ho nejčastěji lidé k teří se nechtějí přemistovat přenášedlo však nemůže mít každý a když tak ho musí mít schválené ministerstvem kouzel jako přenášedla slouží vetšinou mudlovské věci(oblečení,kuchinské potřeby)

              letax-

prášek který slouží také k přemistování používá se do krbů stačí ho hodit do krbu a vykřiknou zřetelně kam se chcete dostat podmínkou však je že na tom místě se také musí nacházet krb.

letax vypadá asi jako písek při vhodu do krbu zněj však vytryskou smaragdové plameny.

2.HODINA

KOUZELNÉ PŘEDMĚTY

Tuto hodinu se budeme učit právě z vašich úkolů jelikož někteří je vypracovali tak že to prostě musím ukázat ostatním díky všem za snahu při úkolech

1.      Myslánka která se používá k uchování myšlenek aby na ně člověk nezapomněl.Také umí spojit myšlenky když v nich je nějaká souvislost.

2.      Chrlič který většinou chrání jaké místo a dostanete se tam jen pokud znáte heslo

3.      Obrazy.Využívá se jich stejně jako chrličů a navíc se mohou pohybovat mezi svými obrazy a navštívit i jiný obraz.Takto se třeba předávají důležité informace.

4.      Hůlka: Mezi kouzelné předměty bych bezpochyby zařadila hůlku, která je v podstatě základem všeho. Hůlka slouží k vedení magie a každý žák si ji před začátkem školy musí pořídit.
Hůlka si vybírá kouzelníka!!!

5.       Amulety:  Dalšími předměty, kterým lze dát přívlastek kouzelné jsou amulety. Tyto předměty chrání člověka před zlými mocnostmi apod.

6.      Moudrý klobouk nelze v seznamu kouzelných předmětů vynechat. Jedná se o magický artefakt, který na první pohled vypadá staře a ošuntěle, ve skutečnosti je ale velice živý a nápaditý. Jeho úkolem je rozřazování studentů nově příchozích do školy.

7.      Zrcadlo z Errisedu – další kouzelný předmět, který stojí za povšimnutí. Ve zkratce se jedná o zrcadlo, v němž vidíme jen ty největší a nejtajnější tužby našeho srdce.

8.      Pobertův plánek mapa vytvořená Poberty – tj. Náměsíčník, Tichošlápek, Dvanácterák a Červíček

9.      Obraceč času známe jako malé přesýpací hodiny, které umožní vrátit se v čase. Pro používání ale existují velice přísné normy!

10.  Myslánka je kamenná mísa s runami po obvodu, do níž lze vložit vlastní vzpomínky a prohlížej je znovu, objektivníma očima.

11.  Ohnivý pohár neboli nestranný soudce – dřevěný pohár sloužící k vybírání tří šampiónů pro Turnaj Tří kouzelníků.

12.  Zlatonka, malý míček sloužící při famfrpálu jako ten nejdůležitější míč, jehož polapení znamená ukončení zápasu a 150 bodů pro tým, jehož chytač ji chytil. Nahradila tak malého zlatého ptáčka, Zlatonosku.

13.  Camrál, další z famfrpálových míčů, který byl využíván jako první. Střelci s ním střílejí góly.

14.  Potlouky jsou posledními míči a mají za úkol srážet hráče z košťat.

15.  Kámen mudrců, který vytvořil N. Flamel, je velice silný předmět, který vytváří elixír života způsobující nesmrtelnost, nebo přemění každý kov v ryzí zlato.

16.  Pamatováček, koule v níž je barevný dým člověku připomíná, zda-li na něco nezapomněl. Pokud ano, kouř získá červené barvy.